2017-10-17

Wiertarka dla amatora i profesjonalisty

 Wiertarki dla amatora i profesjonalisty

Wiertarki mają różne zastosowanie, dlatego też są jednym z tych narzędzi, które znajdziemy w garażu każdego mężczyzny oraz profesjonalnym warsztacie.

Przeznaczone są do wykonywania otworów w różnych materiałach, jak też mieszania zapraw i farb, frezowania, polerowania czy chociażby usuwania rdzy. Wybór tej właściwiej powinien być uwarunkowany czynnościami, do jakich będzie przez nas wykorzystywana. Wiertarka dla majsterkowicza do domowego warsztatu

Wiertarka dla majsterkowicza do domowego warsztatu

Wiertarka dla amatora powinna być przede wszystkim łatwa w obsłudze. Istnieją dwa tryby wiercenia – zwykły i z udarem. Nad drugim warto się w sposób szczególny zastanowić, gdyż pozwala on na wiercenie w materiałach twardych, takich jak kamień, beton czy cegła. Jeżeli chodzi o moc wiertarki, która będzie wykorzystywana w domowych warunkach, to w zupełności wystarczy 500-800W. Jeżeli poszukujemy naszej pierwszej wiertarki, to idealnie sprawdzi się wiertarka udarowa Modeco Expert MN-90-021, uniwersalna, wszechstronna, lekka, ze zmianą kierunku obrotów z prawych na lewe i uchwytem 1,5-13 mm.

Dla bardziej wymagających majsterkowiczów godną polecenia będzie wiertarka udarowa 810 W, MN-90-022 firmy MODECO oraz już o nieco większej mocy wiertarka udarowa 1100 W, MN-90-023 tej samej marki.

 Profesjonalne wiercenie, frezowanie i polerowanie

Profesjonalne wiercenie, frezowanie i polerowanie

W tym przypadku duże znaczenie ma moc wiertarki, musi być ona większa, niż przy wiertarkach do domowego użytku. Ponadto, koniecznie powinna posiadać opcję wiercenia z udarem, jak też być wygodna w użytkowaniu, posiadać ergonomiczną rękojeść, ponieważ często czynności, jakie nią wykonujemy trwają dłuższy czas. Przykładem profesjonalnych wiertarek udarowych są wiertarka udarowa DeWalt DWD524KS 1100W i wiertarka udarowa DeWalt DWD522KS 950W.udanych zakupów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel