2017-09-25

Rękawice - niezbędnik majsterkowicza

Rękawice - niezbędnik majsterkowicza

Zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy to nie tylko obowiązek każdego właściciela firmy, szczególnie jeżeli pracownicy na co dzień obsługują różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

Nawet przy domowych oraz ogrodowych pracach niezwykle istotna jest ostrożność, a co z tym związane zaopatrzenie się w odpowiednią odzież ochronną i inne akcesoria. Niezbędne są przede wszystkim rękawice. Ich cena często nie przekracza 5 zł, natomiast ich rola jest nieoceniona.Bezpieczeństwo to priorytet

Bezpieczeństwo to priorytet

Budownictwo, praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu, farmacja i inne branże, w których pracownicy do swojej codziennej pracy wykorzystują różnego rodzaju narzędzia, urządzenia mechaniczne czy też niebezpieczne substancje, wymagają szczególnej troski o bezpieczeństwo całej kadry pracującej w firmie. Istnieją przepisy BHP, wskazujące na konieczność stosowania odpowiedniej odzieży ochronnej w poszczególnych przypadkach. Oprócz kombinezonów, kasków, butów czy okularów, nie może na wyposażeniu zabraknąć rękawic, gdyż to one chronią dłonie podczas bezpośredniego kontaktu z urządzeniami i niebezpiecznymi materiałami.

Nie tylko dla profesjonalistów

Nie tylko dla profesjonalistów

Mówiąc o bezpieczeństwie, nie można odnosić się jedynie do pracy zawodowej. Rękawice okazują się niezbędne dla majsterkowiczów, którzy w swoim domowym warsztacie nieustannie coś naprawiają, doskonalą i unowocześniają. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzą się rękawice poliestrowe Modeco Expert MN-06-218 wykazujące się doskonałą odpornością na ścieranie, smary i oleje. Wykonane zostały z poliestru, a dodatkowo pokryte czarnym nitrylem. Dopasowują się do dłoni, przez co są wygodne i nie wpływają na komfort pracy.

Inną propozycją dla majsterkowicza są rękawice brukarskie Modeco Expert MN-06-210 z poliestru i bawełny, pokryte lateksem. Charakteryzują się bezszwowym krojem, wykończeniem ze ściągaczem i solidnym wykonaniem. Powinny znaleźć się w każdym domu i warsztacie, gdzie wykonywane są prace brukarskie, budowlane, a także wszelkie inne wymagające odpowiedniej ochrony dłoni.udanych zakupów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel